ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

B - osobní automobil / automatická převodovka

Nabídka výcviku skupiny B - osobní automobil / automatická převodovka

Máte strach z rozjezdu, řazení rychlostních stupňů? Nebo máte sníženou hybnost končetin?
Začněte výcvik na automatu, který řadí za vás! Odpadne vám stres se spojkou a manuálním řazením a můžete se plně soustředit pouze na řízení vozidla a pravidla silničního provozu. Závěrečné zkoušky s automatem jsou podstatně jednodušší!
Automatická převodovka řadí rychlosti za vás. Ovládá se volící pákou, na které nastavíte pouze jízdu vpřed (Drive), vzad (Reverse) nebo parkovací polohu (Park). Při jízdě automat již řadí rychlosti sám. Odpadají tak starosti s řazením, podřazováním, spojkou, auto vám nikdy tzv. nechcípne. Pro rozjezd jen pustíte brzdu a přidáte plyn. Pro zpomalení sundáte nohu z plynu a přibrzdíte nebo zastavíte. Rozjedete se opět jen přidáním plynu. Jednoduší už to být nemůže!
Jestliže máte řidičák na B / automat, můžete řídit pouze osobní vozy s automatem.
Toto omezení bude zaznamenáno v řidičském průkazu. Pokud budete chtít v budoucnu získat plnohodnotnou skupinu B, přihlásíte se opět do autoškoly, přikoupíte si doplňující jízdy s manuální převodovkou a složíte pouze doplňující zkoušku z praktické jízdy (již bez testu).

Pro tělesně postižené

Vozidlo s automatickou převodovkou, je zvlášť vhodné pro osoby s tělesným postižením končetin, které nejsou schopny zvládnout ovládání běžného vozidla a jejich postižení přitom nevyžaduje ruční ovládání pedálů, nebo jinou speciální úpravu vozidla.

Řidičský průkaz skupiny B/automat opravňuje řídit:
1.
 motorová vozidla s výjimkou vozidel skupin AM, A1, A2, A, jejichž největší povolená hmotnost nepřevyšuje 3 500 kg, s nejvýše 8 místy k sezení kromě místa řidiče, ke kterým smí být připojeno přípojné vozidlo o největší povolené hmotnosti nepřevyšující 750 kg, pokud největší povolená hmotnost této jízdní soupravy nepřevyšuje 3 500 kg nebo v případě rozšíření rozsahu nepřevyšuje 4 250 kg,
2. vozidla zařazená do skupiny A1 s automatickou převodovkou,
3. vozidla zařazená do skupiny B1, tedy i tříkolová vozidla zařazená do skupiny A1.

Ceník zde.


Vozový park autoškoly Stratil Kroměříž Vozový park autoškoly Stratil Kroměříž Vozový park autoškoly Stratil Kroměříž