Historie

naše práce, je naší vášní

 

Vznik naší firmy.

Holešov, nám. Dr. E. Beneše 24. "stánek vzdělanosti"
Firma Stratil tým s.r.o., vznikla postupnou reorganizací firem, podnikajících jako fyzická osoba. Začátek činnosti, se datuje do roku 1991, kdy v Holešově vzniká Soukromá střední odborná škola. Jejím zakladatelem je Paed Dr. Jaromír Stratil. Škola nabízí učební obory jako automechanik, karosář, lakýrník, autoelektrikář, krejčová, kuchař – číšník, truhlář. Dále studijní obory s maturitou: rodinná škola, průmyslová škola – management v silniční dopravě a management obchodu a služeb, nástavbové studium. Vrcholem „stánku vzdělanosti“, je Vyšší odborná škola managementu.

Začátek ve Škoda 120 L
V roce 1992 zahajuje činnost autoškola. Ta provádí výuku a výcvik pro žadatele o řidičská oprávnění skupin AM,A,B. Školení řidičů referentských vozidel.

Kroměříž, původní stav budovy.
V roce 1996, dochází ke zlomu a rozdělení činností. Škola se přizpůsobuje nové legislativě, zůstává v Holešově a mění se název Střední odborná škola – PaedDr. Stratil s.r.o. Autoškoly se ujímá Radovan Stratil, provozuje autoškolu v Holešově a zakupuje budovu v Kroměříži, kde vybuduje moderní vzdělávací centrum pro řízení vozidel. Zároveň působí ve výše uvedené škole, jako odborný učitel, vyučuje konstrukci a opravy vozidel. V roce 2011, se otevírá pobočka v Kojetíně a vzniká soudobá firma Stratil tým s.r.o.

Kroměříž, budova po rekonstrukci, "modrá je dobrá"
Ta v roce 2016, navazuje kooperaci s firmou Školení řidičů Holešov s.r.o. a Autoškolou Dohnal Holešov. Začíná spolupráce v oblasti, profesního školení pro řidiče z povolání a výcviku řidičů skupin AM, A1, A2, A, C, D, T, E.

motopolygon
Dále pak povýší běžný výcvik motocyklů, na úroveň motoškoly na polygonu, což je nejvyšší forma vzdělávání pro motorkáře.

současnost
V současnosti nabízí firma Stratil tým s.r.o., výuku a výcvik v řízení na osobní automobil, ve vlastních prostorách v Kroměříži. Stále trvá kooperace uvedená výše.
Autoškola se nedá dělat jako povolání, je to můj koníček, vášeň. Je to něco jako mé dítě, vonící benzínem, které potřebuji k životu. Cítit benzín, řídit, naučit řídit, to jsem já. Na začátku kurzu, máte před sebou 90% žáků, kteří o řízení auta, neví absolutně nic. Vidíte, ty jejich vyplašený očička. A my, je musíme za tři měsíce, naučit řídit tak, že nebudou nebezpeční pro okolí a sebe. Někdo to zvládá hravě, jiný si musí jízdy přikoupit. Pak musí všechny vědomosti a dovednosti předvést u zkoušky. Zkouška je vypětí, ale je na to jednoduchá rada. Bojíte se zkoušky? Když Vám učitel řekne, jeďte směr Brno. A Vy nejste schopni, samostatně jet, učitel Vám musí pomáhat. Přikupte si jízdy, prostě jezděte tak dlouho, až budete v klidu a na určený směr učitele, reagujete samostatně a jedete bez chyb a učitel Vám nic nevytýká. Pak jste dokonale připraveni.
Nebojte se toho, spolu to dáme.