ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Historie

naše práce, je naší vášní

   Firma Stratil tým s.r.o., vznikla postupnou reorganizací firem, podnikajících jako fyzická osoba. Začátek činnosti, se datuje do roku 1991, kdy v Holešově na sídlišti Novosady, v bývalem Domě Pionýrů, vzniká Soukromá střední odborná škola. Jejím zakladatelem je Paed Dr. Jaromír Stratil. Škola nabízí učební obory jako automechanik, karosář, lakýrník, autoelektrikář, krejčová, kuchař – číšník, truhlář. Dále studijní obory s maturitou: rodinná škola, průmyslová škola – management v silniční dopravě a management obchodu a služeb, nástavbové studium. Vrcholem „stánku vzdělanosti“, je Vyšší odborná škola managementu.
     V roce 1992, se škola stěhuje do větších prostor, bývalé staré radnice Holešova, na náměstí Dr. E. Beneše 24. V tomto roce zahajuje svoji činnost autoškola. Ta provádí výuku a výcvik pro žadatele o řidičská oprávnění skupin AM,A,B. Školení řidičů referentských vozidel.
     V roce 1996, dochází ke zlomu a rozdělení činností. Škola se přizpůsobuje nové legislativě, zůstává v Holešově a mění se název Střední odborná škola – PaedDr. Stratil s.r.o. Autoškoly se ujímá Radovan Stratil, provozuje autoškolu v Holešově a začne budovat moderní vzdělávací centrum pro řízení vozidel v Kroměříži. Zároveň působí ve výše uvedené škole, jako odborný učitel, vyučuje konstrukci a opravy vozidel.
     V roce 2011, se otevírá pobočka v Kojetíně a vzniká soudobá firma Stratil tým s.r.o.
V roce 2021, vzniká firma Dopravní edukace s.r.o. Zaměřuje se na vzdělávání v silniční dopravě. Provádí výuku dopravní výchovu žáků MŠ, ZŠ, SŠ a pořádá dopravní přednášky pro seniory. Dopravní výchova probíhá v areálu Dětského dopravního hřiště Kroměříž, které provozuje Oblastní spolek Českého červeného kříže Kroměříž.
     V současnosti nabízí firma Stratil tým s.r.o., výuku a výcvik v řízení na osobní automobil a školení řidičů referentů ve vlastních prostorách v Kroměříži. 
     Autoškola se nedá dělat jako povolání, je to můj koníček, vášeň. Je to něco jako mé dítě, vonící benzínem, které potřebuji k životu. Cítit benzín, řídit, naučit řídit, to jsem já. Na začátku kurzu, máte před sebou 90% žáků, kteří o řízení auta, neví absolutně nic. Vidíte, ty jejich vyplašený očička. A my, je musíme za tři měsíce, naučit řídit tak, že nebudou nebezpeční pro okolí a sebe. Někdo to zvládá hravě, jiný si musí jízdy přikoupit. Pak musí všechny vědomosti a dovednosti předvést u zkoušky. Zkouška je náročná, je to vypětí. Bojíte se zkoušky? Když Vám učitel řekne: "jeďte směr Brno". Nejste schopni, samostatně jet? Učitel Vám musí pomáhat? Přikupte si jízdy, prostě jezděte tak dlouho, až budete v klidu a na určený směr učitele, reagujete samostatně a jedete bez chyb. Pak jste dokonale připraveni.
Nebojte se toho, spolu to dáme.