ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Trenažery

Jako jediní v regionu Kroměříž, Holešov, Bystřice pod Hostýnem (okres Kroměříž) používáme virtuální jízdní simulátory:autotrenažér a motocyklový trenažér. Tyto simulátory umožňují:

 • Začátek bez stresu, že něco nabouráte. (Pokud autoškola nemá trenažer, musí začít na cvičišti. Cvičiště je volná plocha, kde není žádný silniční provoz a umožňuje jízdu alespoň 40 km/h. Tedy zpevněný pozemek bez jediného chodce a vozidla.)
 • Jízdu na různém povrchu: suchý a mokrý asfalt, štěrk, sníh, led. Poznáte rozdíl, jak se vozidlo chová.
 • Jízdu ve dne, v noci a mlze.
 • Nácvik rizikových situací: 
  • vyhýbací manévr a okamžité brutální brzdění. To na různém povrchu a za každé denní doby. Poznáte rozdíly v brzdné dráze a mezi těmito povrchy
  • smyk, jak ho zvládnout, ale hlavně jak mu předcházet.                                                                                                           
  • Toto na žádném cvičišti nenacvičíte. Pouze na autodromu s kluznou (vodní) plochou a ten v Kroměříži není. Proto používáme autotrenažer.
 • ZDARMA neomezený počet hodin jízd v autotrenažeru. 

MOTOTRENAŽER

S ohledem na základní principy bezpečnosti, jako jedné z nejdůležitějších výzev, Honda vždy aktivně propagovala bezpečný jízdní výcvik.

Jízdní trenažér byl vyvinut jako instrument pro zvýšení povědomí o bezpečnosti na základě vědomostí získaných během vývoje jízdního trenažéru. Toto výcvikové zařízení umožňuje reprodukovat různorodé simulované situace na silnici realistickým způsobem, a tak umožnit zažít virtuální nebezpečné situace. Skrze opakované prohlížení kroků vedoucích k nehodě nebo ostatním nebezpečným situacím z různorodých úhlů prostřednictvím vlastní účasti, může zákazník prohloubit svoje porozumění bezpečnosti. Jako výcvikový instrument pro redukci rizika, toto zařízení může být lehce využito jak nezkušenými adepty, tak těmi, kdo mají hojné jízdní zkušenosti. Doufáme, že přispějeme k dopravní bezpečnosti tím, že umožníme velkému množství zákazníků výcvik na jízdním trenažéru. Tento jízdní trenažér je schválen Ministerstvem dopravy jako trenažér třetí skupiny dle odstavce b) přílohy č. 4 k zákonu č. 247/2000Sb. Tímto trenažérem lze tedy nahradit 40% 1. etapy výcviku, 10% 2. etapy výcviku a 10% 3. etapy výcviku.

Ukázka trenažeru